Systém regenerace produktů – SilPig

Aplikace:

Systém  PIG  je ideální pro  obnovu jakéhokoliv produktu, který zůstal v potrubí  na konci procesu přenosu. Vzhledem k tomu, že tento výrobek může mít vysokou hodnotu, systém PIG obnovuje produkt, který jej odebírá z potrubí a připravuje potrubí pro proces CIP. Další výhodou je snížení množství tekutiny, která se dostává do čistírny odpadních vod, což vede k úspoře energie a vody.
Hlavní použití tohoto systému je viskózní média. Mezi zpracovanými produkty patří čokolády, marmelády, cukrářské krémy v potravinářském průmyslu, nebo gely, smetany a další výrobky péče o tělo vysoké hodnoty v kosmetickém průmyslu.


Princip činnosti

Systém obsahuje odpalovací zařízení, přijímač, PIG (nebo kouli), dva polohové detektory (jeden pro lancher a druhý pro přijímač), čtyři automatické klapky a 2 KH vícecestné ventily. 
Základní princip spočívá v tom, že koule je umístěna do startovací polohy. Potom je koule poháněna hnacím plynem (normálně stlačeným vzduchem) směrem dolů k přijímači, čímž se obnovuje jakýkoliv produkt, který zůstal v potrubí. Když je regenerace dokončena, PIG se nachází v přijímači a systém může být vyčištěn, PIG může být také vyčištěn během normálního režimu CIP. Po dokončení procesu CIP se koule nachází v odpalovacím zařízení a zařízení je připraveno pro další výrobní cyklus.

Design a funkce

Standardní systém: SIL PIG. 
Hygienický systém. 
Vysoká úroveň využití produktu. 
PIG může procházet 1,5D ohyby. 
Připojení: DIN (standard). 
Rozsahy velikostí: DN40 (1 ½ „) až DN80 (3“).

Materiály

Kovové kontaktní plochy: AISI 316 L 
Ostatní kovové části: AISI 304 
PIG: Silikonová 
těsnění: EPDM

Možnosti

Připojení: RJT, SMS, svorky, příruby atd. 
Koule: EPDM, nitril, neopren a Viton ® . 
Těsnění: Silikon, NBR, PTFE, Viton ® . 
Systém STERIPIG. 
Manuální systém (spuštění a / nebo příjem) 
Různé úrovně automatizace. 
Kontrolní panel. 
Druhý vypouštěcí otvor.

Ke stažení